Dla kogo plan treningowy ?

Dla Wszystkich !!

Nie zależnie od stażu treningowego każda osoba czy to początkująca czy zaawansowana powinna z góry założyć sobie cele treningowe i do nich dążyć.

Na czym się skupić podczas tworzenia planu treningowego?

Jako trener personalny tworząc indywidualny plan treningowy skupiam się na potrzebach danej osoby oraz aspektach pro zdrowotnych.

Dla osób zaczynających swoją przygodę z siłownią pierwszy plan treningowy będzie to adaptacja treningowa. W której bardzo mocno skupimy się na przygotowaniu naszego ciała oraz także układu nerwowego do wysiłku fizycznego. Ponad to pierwsze jednostki treningowe są poświęcone nauce wykonywania prawidłowo ćwiczeń. Jako trener personalny uważam że pierwsze treningi powinny opierać się głównie na ćwiczeniach wielo stawowych. Dzięki temu będziemy w stanie stwierdzić jakie podopieczny ma braki w technice oraz sile itp.. W ramach pierwszego planu powinniśmy korzystać głównie ze wzorców ruchowych takich jak:

Dzięki tym ćwiczeniom spowodujemy równomierny rozwój całego ciała oraz skupimy się na tzw centrum. W przyszłości zaowocuje to większą stabilnością oraz także siłą całego ciała które jest niezbędne do dalszego rozwoju sylwetki.

Dla osób średnio i mocno zaawansowanych plan treningowy będzie dążeniem do wcześniej założonych celów treningowych. Jako trener personalny określając cele podopiecznego analizuje możliwości a także doświadczenie oraz predyspozycje podopiecznego. Biorąc te czynniki pod lupę można ułożyć indywidualny plan treningowy. Nie zależnie od stażu treningowego na pewno będziemy korzystać z ćwiczeń wielo stawowych uzupełnionych o ćwiczenia dodatkowe. Plan treningowy może występować w wielu formach najpopularniejsze to:

Jaki cele treningowy powinienem sobie wybrać ?

Odpowiednie do twoich potrzeb !! które powinny zostać określone na pierwszym spotkaniu z trenerem personalnym. Najczęstszymi potrzebami treningowymi jest budowanie masy ciała oraz redukcja. Występują także nieszablonowe potrzeby takie jak budowanie siły oraz mocy i szybkości. W ostatnim czasie popularną kwestią treningową jest także trening funkcjonalny. Jeśli zastanawiasz się który plan jest dobry dla Ciebie oraz twoich potrzeb zapraszam do współpracy.

Szymon Trener Personalny Kraków Ruczaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *