Koszt treningu personalnego

„Ile Kosztuje trener personalny?”, „Jaka cena za trening personalny”,

Pytania te padają bardzo często w wyszukiwarce google. Jako Trener personalny ustalając koszt treningu personalnego czyli:

Trening personalny pojedyncza godzina

Pakiet treningów personalnych

Plan treningowy + trening personalny

Trening personalny w domu u klienta

Podchodzę do każdego klienta indywidualnie, ponieważ każda osoba ma różne potrzeby oraz oczekiwania,dlatego koszt treningu personalnego będzie za każdym razem inny.

Najczęściej wybieraną usługą są pakiety treningów personalnych, zależy to głównie od doświadczenia osoby kupującej. Często zdarza się iż z podopiecznym ustalamy pakiet wspólnych treningów po czym wraz z osobą trenującą wchodzimy na plan treningowy dzięki czemu podopieczny może zacząć ćwiczyć sam.

Najmniej popularna usługą są natomiast treningi odbywające się w domu u klienta. Wynika to z tego, że wielu trenerów nie posiada takiej oferty z powodu straty czasu związanej z dojazdem do osoby ćwiczącej. Kolejnym problemem a raczej delikatnym ograniczeniem jest sprzęt, ponieważ brak obciążeń zewnętrznych delikatnie ogranicza możliwości rozwoju podopiecznego pod względem siłowym. Oczywiście osoby wybierające taką formę współpracy liczą się z pewnymi ograniczeniami. Natomiast patrząc od strony klienta jest to duża wygoda, ponieważ podopieczny nie traci czasu na dojazdy.

Jak widać może występować wiele rodzajów usług dlatego koszt treningu personalnego jest różny.

Jeśli chodzi o czas trwania treningu personalnego nie jest zależny od ceny, ponieważ zawsze trwa godzinę zegarową. W trening indywidualny wchodzi rozgrzewka + mobilizacja mięśni przed treningiem właściwym + trening właściwy + stretching. Jak widać są elementy, które powodują skrócenie treningu właściwego, dlatego istnieje możliwość aby podopieczny 3 elementy wykonywał sam. Miałem tu na myśli rozgrzewkę, mobilizację i stretching są to części treningu, które po paru spotkaniach każdy jest w stanie wykonać indywidualnie.

Podsumowując ustalanie ceny za trening personalny jest sprawą indywidualną wynikającą z potrzeb i oczekiwań podopiecznego. Z racji tego jako trener cenę ustalam przed rozpoczęciem współpracy po wcześniejszym odbyciu darmowych godzinnych konsultacji. Na takim godzinnym spotkaniu zostają omówione cele, możliwości, problemy zdrowotne mogące mieć wpływ na trening oraz przeprowadzamy krótki trening personalny.

Jeśli nadal zastanawiasz się jaki jest koszt treningu personalnego napisz do mnie wiadomość. Odpowiem na wszystkie pytania oraz zaproponuję pierwsze darmowe spotkanie w celu ustalenia dalszej współpracy

Większość treningów prowadzę na siłowni „My Fitness Place”. Klub znajduję się w Krakowie (Podgórze/Ruczaj) na ul. Bunsha.